Yemek Odası İçin Ayna Modelleri

1 16

Yemek Odası İçin Ayna Modelleri ortamın havasını değiştirerek yemeklerinizi daha keyifli yemenize imkan verecektir. Yazımızda yemek odanız için ilham niteliğinde birbirinden şık ayna modellerini derledik.

İlginizi çekebilir: Yemek Odası İçin Masa Modelleri

Yemek odası için ayna modelleri
Yemek odası için ayna modelleri

Çerçeveli Ayna Tercih Ederek Misafirlerinizi Şaşırtın

Standart aynalardan ziyade çerçeveli bir ayna tercih etmeniz hem odada tablo hissiyatı yaratacak hem de ayna olduğu konumu koruyacaktır.

Burada çerçeve rengini mobilya rengi ile aynı tutabilir veya ton sür ton şeklinde yapabilirsiniz. Eğer çerçeve yok gibi bir görüntü istiyorsanız duvar ile aynı renkte çerçeve tercih edebilirsiniz.

Boydan Boya Aynalar Yemek Odanızı Daha Geniş Tutacak

Duvar boyunca konumlandıracağınız ayna küçük yemek odaları için oldukça ideal. Burada hem yemek odası daha büyük gözükecek hem de pencere karşısına konumlandırırsanız ortam daha aydınlık duracaktır.

Çoklu Yuvarlak Ayna ile Yemek Odanıza Farklı Bir Tarz Katın

Geometrik desenler her yerde kendini gösterebildiği gibi aynalarda da kendini gösteriyor. Yuvarlak şeklinde kesilmiş olan aynalar hem yemek odasına güzellik katacak hem de ortamı daha tarz tutacaktır.

Standart Geometrik Aynaları Sevmiyorsanız Bu Orantısız Aynı Tam Da Size Göre

Düzgün şekiller tercih etmeyenler için orantısız aynı kesimleri de mevcuttur. Bu kesimler genel olarak birbiriyle uyumlu ya da birbirini tamamlamaktadır. Genellikle yemek masasına en yakın pozisyonda konumlandırılan. Ek olarak pencere ile karşılıklı konulursa da oda içerisine gelen ışığı yansıtarak daha aydınlık bir ortam elde etmenize imkan verir.

Dörtgen Kesim Aynalar Yemek Odanızı Renklendirecek

Değişik modellerde yapılan aynalar odanın havasını değiştirecek. Özellikle mobilyalar ile uydurulan ayna yemek odasında farklı bir görünüm elde edecek. Resimde her ne kadar dörtgen şeklinde kesimler görünse de kare panel olanları da oldukça sık tercih edilmektedir.

Yemek Masasının Tam Yanına Konumlandırılan Aynı Masayı Daha Uzun Gösterecek

Masanın tam bitişiğinde konumlandırılan ayna masanın daha uzun görünmesini sağlar. Ek olarak ortamın daha kalabalık görünmesine neden olacaktır. Bu masa genellikle kalabalığı sevenler için uygundur. Lakin küçük bir yemek odasına sahipseniz yine bu tarz bir aynadan faydalanabilirsiniz.

 

1 yorum
  1. […] İlginizi çekebilir: Yemek Odası İçin Ayna Modelleri […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.