Tavan Dekorasyon Modelleri

1 24

Tavan Dekorasyon Modelleri başınızı her kaldırdığınızda farklılık isteyenler için muhteşem bir fikir. Sizde evinizin her odasında bir tema olsun istiyorsanız tavanı süsleme fikri oldukça iddialı. Bu fikirde size yardımcı olabilmesi için birbirinden havalı dizaynları bir araya getirdik.

İlginizi çekebilir: Mutfak Dekorasyon Modelleri

Temalı Bir Oda Tavan ile Tamamlanır

Genellikle temalı bir oda tasarımı uygulandığında tavanda bu tasarımdan hakkını alır. Örneğin resimde olduğu gibi futbolsever bir genç odasını buna göre dizayn etmiştir. Tavanında ise halı saha görülmektedir.

Gökyüzünü Tavan Getirin

Eğer ki gökyüzünü çok seviyorsanız ve onu her yerde görmek istiyorsanız tavanınıza gökyüzü yaptırabilirsiniz. Böylece başınıza her yukarı kaldırdığınızda dışardaymış gibi hissedecek ve bulutları göreceksiniz. Bizce bu huzur hissi kaçınılmamalı.

Ahşap veya Bambu Kafesi ile Sıradanlaşın 

Genellikle balkon veya bahçemizin bir kısmına bambu kafesi veya ahşap kafes tercih edebilirsiniz. Böylece içerisi hem gün ışığından mahrum kalmayacak hem de gerekli olan ferah alan sağlanacaktır.

Farklılık İsteyenler İçin Tablolar

Tavanınıza hiç tablo asacağınızı düşündünüz mü? Burada üzerinize düşmemesi için iyi bir monte edilmesi gerekmektedir. Ek olarak genellikle odanın renklerine uyumlu olan tablolar tercih edilir.

Alçı Kalıplar ile Tavanınız Modernlik Kazansın

Tavanınızın daha havalı bir hale gelmesini istiyorsanız alçı kalıplardan yardım alabilirsiniz. Burada ışıklı, desenli ya da kabartmalardan yardım alabilirsiniz.

Ek olarak eğer düz beyaz istemezseniz geçişli tonları da tercih edebilirsiniz.

Sadelikten Yana Olanlar İçin Düz Renk

Eğer ki desen veya kabartma istemiyorsanız dümdüz sade bir renk ile tavanı tamamlayabilirsiniz. İster zıt bir renk seçebilir, isterseniz ton olarak tercih edebilirsiniz.

Ek olarak sade ama desenli olsun istiyorsanız üzerine ince çizgiler ya da noktalar ile süsleyebilirsiniz.

Sadece Kolonları Renklendirerek Büyük Fark Yaratın

Tavanınızda istemediğiniz kolonlar var ise bunları renklendirerek odanın görünümünü değiştirebilirsiniz. Ek olarak genellikle açık ve mat tonlar tercih edilir.

Koyu renk seçmeniz tavanı daha alçak gösterecektir.

Işıksız Olmaz

Son fikrimiz ise tavanınıza bir çıkıntı ekleterek en sevdiğiniz rengin orda kalmasını sağlayabilirsiniz. Hem oda içerisine renk katacak hemde oldukça havalı gözükecek.

1 yorum
  1. […] İlginizi çekebilir: Tavan Dekorasyon Modelleri […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.