Salon Dekorasyon Modelleri

1 23

Salon dekorasyon modelleri 2022 modasında önem kazandı. Salonunuzu cıvıl cıvıl renklerle de süsleyip, nude tonlarında kullanın. Sizin için hem yerden tasarruf edebileceğiniz hemde şıklığı salonunuzda taşıyabileceğiniz rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

İlginizi çekebilir: Perde Dekorasyon Modelleri

Koltukların Rengi

Koltukların Rengi

Salona koltuk seçerken odanın büyüklüğü değerlendirilmelidir. Küçük odalarda açık renkler seçin. Bununla birlikte genellikle koltuk rengi halı ve perde ile ton uyumlu olmalı. Salon Dekorasyon Modelleri için 2022’nin rengi bej rengidir.

Koyu renk koltuk tercih etmeniz tozu gösterecektir. Açık renk tercih etmeniz kirleri gösterecektir. Dolayısıyla orta tonlarda bir koltuk seçmeniz gerekmektedir. 

Koltuk alırken misafir sayısı da göz önünde olmalı. Yatıya kalan misafirlerinizin rahat etmesi için koltuğun açılabilir olmalı. Çok eşyanız varsa da koltuğun altının sandıklı olmasını göz önünde bulundurun.

Sehpa Modeli
Sehpa Modeli

Sehpa Modeli

Sehbaların rengi koltuklara göre daha açık tonlarda tercih edilmelidir. Çok açık renk sehpa tozu saklar ama koyu renkli sehbalar toz gösterir. Salon Dekorasyon Modelleri için en uygun renk toprak tonlarıdır.

Eğer ki cam önüne ve 2 tekli koltuk arasında koyacaksanız fiskos sehpa seçmeniz gün ışığını engellemeyecek hemde şık bir görüntü sağlayacaktır.

Yerden tasarruf etmek isterseniz katlanabilir sehpa modelleri de mevcut.

Orta sehpa kullanılacaksa katlanabilir tercih etmeniz hem depolama açısından hemde yer tasarrufu açısından önemli.

Yemek Masası
Salon Dekorasyon Modelleri

Yemek Masası

Eğer ki salonunuzda yemek masası bulunduracaksanız yer tasarrufu için katlanabilen yemek masalarını tercih edebilirsiniz. 

Salonun durumuna göre masanın boyutunu seçebilirsiniz. Bununla birlikte bazı yemek masalarının altında çekmece bulunmaktadır. Buralara çatal bıçak takımlarınızı koyabilirsiniz.

Son olarak ise yemek masası seçerken renginin açık olmasına özen gösterin.

Salon Dekorasyon Modelleri

Televizyon

Odanın genişliğine göre televizyon seçin. Yerden tasarruf etmek isterseniz duvara asılan modelleri tercih edebilirsiniz. Salon içerisinde televizyonun konumu ise camların tam karşısında olmamalı. Görüntüyü net bir şekilde görebilmeniz için camın yanındaki duvarı tercih edebilirsiniz. 

Çerçevelerin Konumu
Çerçevelerin Konumu

Çerçevelerin Konumu

Küçük odalar için sade ve düz olan çerçeveler tercih edin. Bununla birlikte bir duvarı süslemek isterseniz birbirini tamamlayan çerçevelerden de yardım alabilirsiniz. Ek olarak anı köşesi de bu çerçevelerle oluşturabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] İlginizi çekebilir: Salon Dekorasyon Modelleri […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.