Perde Modelleri 2023

perde modelleri
0 39

Perde modelleri 2023 yılında da evin gelini ünvanını taşımaya devam ediyor. Gerek odanın havasını değiştirmek gerekse ışığı absorbe etmek için önemli bir göreve sahiptir. Dolayısıyla hem işlevini doğru bir şekilde yerine getirmek ve oda ile uyum sağlaması oldukça önemlidir.

Tüm bu gereksinimleri bir araya toplayarak 2023 yılına ait yeni model salon perdeleri nasıl olmalı? Sorusunun cevabını kapsamlı bir şekilde ele aldık.

İlginizi çekebilir: Bebek Odası Dekorasyonu 2023 Modelleri

Perde Modelleri 2023
Perde Modelleri 2023

En Çok Tercih Edilen Tül Perdeler

Artık günümüzde modern salon perdeleri moda olmaya başladı. Çünkü perdeler odanın havasını değiştirecek en önemli ev tekstillerinden bir tanesidir. Gerek fon gerekse tül perdeler 2023 yılında oldukça popüler. Lakin genel olarak hem duruşu olsun hemde temizleme kolaylığı olsun 2023 tül modelleri tercih ediliyor. 

Tül perdeler yarı şeffaflığı sayesinde hem ışığı engelleyecek hemde ışığın odaya girmesini sağlayacaktır. Uzun ve kısa olarak 2 çeşit tercih edilir. Bu sene ise genellikle salonlarda farklı renklerde tercih edilmektedir. Koltuğun rengine uygun olan ton sür ton bir perde rengi tercih edin. Genelde pembe ve krem rengi modern perde modelleri arasında en çok tercih edilen renklerdir.

Perde Modelleri 2023
Perde Modelleri 2023

En Son Çıkan Perde Modelleri

Artık modayla iç içe olmak isteyen insanlar salon perde modelleri arasından hem kendisine uygun olanı hemde en modern olanı tercih etmek istiyor. Unutmamak gerekiyor ki bu sene moda olan perdeler diğer sene değişkenlik gösterir.

Genellikle arama motorlarında 2023 salon perde modelleri arandığı görüldü. Eğer ki salonunuzda farklı bir tarz arıyorsanız işe öncelikle perde ile başlamak en doğrusu. Küçük bir salona sahipseniz tül perdeler tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte içeriye çok ışık girmesini sevmiyorsanız 2023 fon perde modelleri sizin için en uygunu olacaktır.

Fon perdelerin genel özelliği dışarıdan gelen ışığı içeriye almamasıdır. Dolayısıyla ya çocuk odasında yada salon perdeleri içinde tercih edilir. Lakin bu perdeninde renginin koltuk ile uyumlu olmasına özen gösterin. 2023 yılının renkleri ise krem rengi ve nude pembe tonlarıdır. Bu iki renk hem birbirini tamamlarken hemde ayrı ayrı da bulunduğu odanın havasını değiştirecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.