Mutfak Dekorasyon Modelleri

0 32

Mutfak Dekorasyon Modelleri mutfağında heyecan arayan ve artık klasikleşmiş tarzdan çıkmak isteyenler için oldukça ideal. Sadece birkaç dokunuş ile mutfağınızı baştan yaratabilirsiniz. Bu süreçte size rehberlik edebilecek harika bir öneri yazısı yazdık.

İlginizi çekebilir: Balkon İçin Dekorasyon Modelleri

Mutfak Dekorasyon Modelleri
Mutfak Dekorasyon Modelleri

Raflar Mükemmel Bir Düzenleyicidir

Her odada olduğu gibi mutfakta da raflar mükemmel bir düzenleyici görevi görmektedir. İster dekoratif aksesuarlarla rafı değerlendirebilir, isterseniz yerden tasarruf etmek için üzerine kupa bardak, kavanozlar veyahut kaseleri koyabilirsiniz.

Genellikle tezgaha yakın olarak konan raflara kavanozlar, tezgahdan daha uzak yere konumlandırılan raflara bitkiler tercih edilmektedir.

Yansıtıcı Yüzeyler Tercih Edin

Mutfağınızın daha aydınlık ve ferah görünmesi tamamen yansıtıcı yüzeylerle alakalıdır. Ayna veya cam gibi yüzeyler yansıtıcı yüzeyler olduğu için küçük mutfaklar için ideal. Bu yüzeyler, mekana gelen ışığı yansıtarak, ortamın olduğundan daha büyük olduğu izlenimini verir. Lakin burada dolabın üzerine ayna koymak mesele değildir.

Tabloları Değerlendirin

Genellikle salonda ya da koridorda tercih edilen tablolar mutfağınızında havasını değiştirir. Burada karışık tablolardan ziyade daha sade ve renkleri ile ön plana gelen tabloları tercih edin.

Buna ek olarak uyum yakalamak istiyorsanız tablolarınızda mutfak dolabı renklerine yakın renkleri tercih edebilirsiniz. 

Yapay Bitkilerden Yararlanın

Yeşillenen bir mutfak sanırım herkesin hayalidir. Lakin bazı insanlar yoğunluktan dolayı bitkinin bakımı ile uğraşmak istemediklerinde burada yapay bitkiler kendisini gösteriyor. Ayda 1 defa tozunun alınması halinde yapay bitkiler mutfağınızı daha marjinal bir hale sokacaktır.

Ek olarak çiçeklerin kokulu olmasını istiyorsanız yapraklarına bir miktar aromalı yağ damlatabilirsiniz.

Mutfak Dolaplarınızı Kişiselleştirin

Sade ve rüküş renklerdeki mutfak dolaplarınızdan sıkıldıysanız mutfak dolaplarınızı kişiselleştirme vakti gelmiş demektir. Genellikle nude ve açık tonlar kullanılır. Bunun nedeni ortamı yumuşatmak ve daha geniş olduğu hissini yaratmaktır.

Eğer ki daha düz ve aynı tonları mutfak dolabının heryerinde elde etmek istiyorsanız fırça boyaları yerine sprey boyalardan yardım alabilirsiniz.

U Tezgah Hayatınızı Kolaylaştırır

Mutfağınız geniş ise U tezgahlar işinizi kolaylaştıracak. Geniş bir alana sahip olmak mutfakta rahat bir şekilde 3 ila 5 kişinin çalışabilmesine olanak sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.