Koridor İçin Dekorasyon Fikirleri

1 37

Koridor İçin Dekorasyon Fikirleri koridorun havasını değiştirmek isteyenler için oldukça ideal. Dar koridorları daha geniş göstermek, ışık almayan koridoru daha aydınlık göstermek için dekorasyon fikirlerini sizler için derledik.

İlginizi çekebilir: Duvar Dekorasyon Modelleri

Koridor için dekorasyon fikirleri
Koridor için dekorasyon fikirleri

Fotoğraflar

Fotoğraflar şüphesiz ki koridorunuzun daha sıcak durmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda koridor daha modern hale gelecek ve şekil değişecektir. Koridorun şekline göre büyük ya da küçük çerçeveler tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak genellikle siyah çerçeve tercih edilse de fotoğrafları daha ön plana çıkarmak isterseniz beyaz çerçevede tercih edebilirsiniz.

Koridor için dekorasyon fikirleri
Koridor için dekorasyon fikirleri

Tablolar

Eğer ki koridorunuza yeteri kadar fotoğrafınızı koyacak yer yoksa tablolardan da destek alabilirsiniz. Tablolar genellikle duvarın rengi ile örtüşen resimlerdir. Koridordan geçen herkesin görmesi mümkün olduğu için çok büyük tablolar önerilmemektedir.

Halılar

Koridor için seçilen halının desenli olmasından ziyade daha sade seçilmesi gerekmektedir. Lakin bu koridorunuzun durumuna veya duvarın dolu oluşuna göre değişmektedir. Genellikle sade ve geometrik desenler olan halılar tercih edilir.

Bir başka öneri ise kolay yıkanabilmesi açısından daha hafif ve dokuma halılar tercih edebilirsiniz.

Koridor için dekorasyon fikirleri
Koridor için dekorasyon fikirleri

Aynalar

Genellikle odalarda ayna kullanılması küçük alanın daha büyük olmasını sağlar. Dolayısıyla dar bir koridora sahipseniz birkaç aynadan yararlanarak ortamı daha geniş gösterebilirsiniz. Sade bir ayna istemezseniz aynanın hemen önüne en sevdiğiniz tablo yerleştirebilirsiniz. Buna ek olarak düz ayna yerine şekilli aynalar tercih edebilirsiniz. Özel olarak kestirebilirsiniz ya da hazır olanlardan satın alabilirsiniz.

Duvar Kağıdı

Duvarınızda farklı bir heyecan arıyorsanız duvar kağıtlarından yardım alabilirsiniz. Koridorun daha ferah durmasını sağlamak için açık renkler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kaplamalar koridor için kimlik oluşturacaktır.

Ek olarak kendinizde desenler çizerek duvar kağıdına istediğiniz desenleri verebilirsiniz. 

Kitaplıklar

Geniş koridorların tercihi kitaplıklardır. Genellikle 80 cm’den büyük olan koridorlara koymanız önerilir. Eğer ki daha da detaylandırmak isterseniz en sevdiğiniz çiçekleri ve figürleri aralarına serpiştirebilirsiniz.

Bitkiler

Bir başka marjinal koridor dekorasyon fikri ise bitkileri koridora yerleştirmektir. Burada genellikle antoryum, zeze bitkisi, barış çiçeği veya orkide tercih edebilirsiniz. Eğer ki canlı bitkiler tercih etmek istemiyorsanız yapay çiçeklerden de yardım alabilirsiniz. 

1 yorum
  1. […] İlginizi çekebilir: Koridor İçin Dekorasyon Fikirleri […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.