Kız Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

0 30

Kız çocuk odası dekorasyon fikirleri her ebeveynin mutlaka merak ettiği bir konudur. Eğer ki kızınızın odasında değişiklik yapmak istiyorsanız ve aklınıza hiçbir şey gelmiyorsa size rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

İlginizi çekebilir: Çocuklu Aileler İçin Dekorasyon Fikirleri

Rafları Süsleyen Güzel Peluşlar Ekleyin
Rafları Süsleyen Güzel Peluşlar Ekleyin

Rafları Süsleyen Güzel Peluşlar Ekleyin

Kız çocuk odası denince akla şüphesiz raflarda bulunan peluş oyuncaklar geliyor. Kızınızın odasına tekli bir raf koyarak en sevdiği peluşleri buraya dizebilirsiniz. Aynı zamanda en sevdiği hikaye kitaplarını da bu peluşlerin arkasına ekleyebilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz.

Yatağı Yukarı Kaldırın
Yatağı Yukarı Kaldırın

Yatağı Yukarı Kaldırın

Eğer ki çocuğunuzun odası küçük ise yatağı yukarı doğru kaldırarak yerden büyük bir tasarruf edebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun oynayacağı alan mevcut olur. Aynı zamanda yatın alt kısmını kıyafet dolabı olarak ya da oyun alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Kız çocuk odası dekorasyon fikirleri konusunda en çok tercih edilen bu modeldir.

Duvar Kağıdını Es Geçmeyin
Duvar Kağıdını Es Geçmeyin

Duvar Kağıdını Es Geçmeyin

Çocuğunuzun odasını biraz daha renklendirmek istiyorsanız duvar kağıtlarından yardım alabilirsiniz. Burada de senin çok yoğun olmamasına dikkat edilmeli. Aynı zamanda duvar kağıdı tek başına düşünülmemeli. Oda içerisindeki diğer eşyalar da göz önünde bulundurularak Rengi ve de seni seçilebilir. Burada aynı zamanda çocuğunuzun en sevdiği karakterli de duvar kağıtları seçebilirsiniz.

Çocuğunuza Dinlenme Alanı Sağlayın
Çocuğunuza Dinlenme Alanı Sağlayın

Çocuğunuza Dinlenme Alanı Sağlayın

Çocuğunuzun odasında değişik bir dekor istiyorsanız küçük bir dinlenme alanı sağlayacak koltuk koyabilirsiniz. Aynı zamanda üstünü birbirinden desenli yastıklarla da süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu dinlenme alanında çocuğunuzla birlikte kitap okuyabilir veya sohbet edebilirsiniz. Genellikle dinlenme alanında seçilen minder yatak rengi ile aynı olmaktadır.

"<yoastmark

Pembe Detaylar Odayı Feminenleştirir

Herkesin aklına pembe renk denince hemen kız çocuğu gelir. Çocuğunuzun odasının içerisinde pembenin farklı tonlarını kullanın ve odanın havası ile oynayın. Tek ton pembe yapmak istemeyenler için de pembeye uyumlu olan tonlarda tercih edebilirsiniz. Eğer ki odayı çok renkli yapmak istiyorsanız sarı ve mavi renklerden yardım alabilirsiniz. Oda daha çok nude tonlarında olmasını istiyorsanız krem ya da toprak tonlarından bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.