Dekoratif Ayna Kendin Yap

1 38

Dekoratif ayna modelleri odanızın havasını değiştirecek hem de ayna fotoğrafları çekildiğinizde resmi daha da zenginleştirecektir. Yapmak için evdeki malzemelerden yararlanabilir veya beğendiğiniz malzemeleri satın alabilirsiniz. Gelin hep beraber dekoratif ayna kendin yap konusuna yakından göz atalım.

İlginizi çekebilir: Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

CD Parçaları ile Dekoratif Bir Ayna Yapın

CD’leri kırıp aynada değerlendirme fikri oldukça ilgi çekici. Keskin bir bıçak yardımı ile CD parçalarını ayırın. Lakin burada CD üzerindeki hologram desenini çıkartmamaya özen gösterin. Çünkü bu hologram asıl aynayı farklı tutacak desendir.

Parçaların keskin olmaması için sivri kısımları yuvarla atabilirsiniz. Özellikle büyük parçalar tercih etmeniz hem zaman açısından hem de aynanın güzel durmasına olanak sağlayacaktır.

Çiçek Gibi Kişilere Çiçek Süslü Ayna

Yapay olan çiçeklerle aynanızı süslemeye ne dersiniz? Bir tutkal ve renkli çiçekler sayesinde aynanızın görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Ek olarak sadelikten yanaysanız sadece yeşil olan yaprak ve çiçeklerden de yardım alabilirsiniz.

Punch Nakışı Aynanızı Güzelleştirsin

Birçok alanda tercih edilen punch nakışı aynalarda da kendisini gösteriyor. Aynanın ölçüsüne ve istediğiniz desene göre punch nakışı yapabilirsiniz. Öncesinde bir kalıp çıkarmayı ve ve renkleri ona göre seçmeniz gerekiyor.

Gökyüzünü Aynanıza Taşıyın

Aynanıza hareket katacak bir başka desen ise bulutlardır. Standart bir boya ile ve pamuk yardımıyla gökyüzünü aynanıza taşıyabilirsiniz. Burada dilediğiniz renkleri kullanmakta özgürsünüz.

Minyatür Oyuncaklarınızı Değerlendirin

Evde Kullanmadığınız minyatür oyuncakları aynanın etrafına yapıştırarak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Burada tek renk yapmak istersiniz oyuncakları aynaya yapıştırmadan önce sprey boya ile tek renge boya bilirsiniz. Daha sonrasında güçlü bir yapıştırıcı ile aynaya yapıştırın.

Deniz Kabuklarıyla Denizi Aynanıza Getirin

Genellikle mumların etrafında gördüğümüz deniz kabukları artık bir çok alanda kullanılıyor. Bir başka kullanım alanı ise aynalardır. Aynanıza farklı bir bakış açısı getirmek istiyorsanız deniz kabuklarından yardım alabilirsiniz.

Gazoz Kapakları Aynanızı Süslesin

İçtiğiniz gazozların kapaklarını değerlendire biliyorsunuz. Rengarenk kapaklar aynanızı şekillendirmek ve ona hareket katmak için oldukça ideal. Hemde ucuz olması bir çok ev için tercih sebebi

1 yorum
  1. […] İlginizi çekebilir: Dekoratif Ayna Kendin Yap […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.