Balkon İçin Çiçek Önerileri

1 12

Balkon İçin Çiçek ortamın renklenmesine ve güzel kokmasına yardımcı olacaktır. Gerek gölgede gerekse güneşte yetişebilecek birbirinden renkli çiçekleri sizler için bir araya getirdik.

İlginizi çekebilir: Yatak Odası İçin Renk Önerileri

Sardunya

Balkon bitkisi olarak vazgeçilmez olan sardunyalar pek çok seçenek ile karşımıza geliyor. Bunlardan bazıları tek yıllık bazıları ise çok yıllıktır.

Hoş kokusu ile de ön plana gelen sardunyalar büyümek için bolca güneş ışığına ve suya ihtiyaç duyarlar. Özellikle bol miktarda güneş ışığı alan sardunya hızlı bir şekilde çiçekleri büyüyecektir.

Genellikle karşımıza pembe, kırmızı, mor ve beyaz gibi çeşitli renklerle gelir. Bazıları ise çift renklidir.

Kadife Çiçeği

Oldukça az bakım gerektiren kadife çiçeği parlak renkleri ile balkonumuzun en gözalan çiçeği olacaktır.

Özellikle kadife çiçeğinin balkonunuzda olma nedeni güzel kokması, zararlı ve istenmeyen böcekleri bitkilerden uzak tutmak görevinde bulunmasıdır. Eğer ki bitkilerinizin etrafında asılı olarak birkaç tane kadife çiçeği varsa bitkilerinizin haşere sorununu en aza indirirsiniz.

Hercai Menekşe

Bu hercai menekşeler tıpkı kadife çiçeğinin dokusuna benzer. Bu bitki balkon içerisinde yetiştirebileceğiniz en kolay bitkidir. Özellikle asılı saksılar da oldukça hızlı büyür.

Ek olarak hercayi menekşesinin Toprağının humus açısından zengin olduğuna dikkat edin. Aynı zamanda bolca güneş ışığı almasına özen gösterin.

Petunya

Bahçede yetiştirebileceğiniz bir diğer kolay bitkisi petunyadır. Zaman zaman farklı renklerde bolca çiçek açması ile bilinir. Kokuları en çok akşam zamanı ortaya çıkar.

Mor, pembe, kırmızı ve beyaz gibi bir çok renkte bulunur. Özellikle asılı olan saksılar da daha rahat büyüyor. Hızlı büyümesi için ne kadar çok güneş alırsa petunya için o kadar iyidir. Aynı zamanda gübre aldığından da emin olun.

Begonya

Gölge bir balkonun sahipseniz begonya çiçeği tam da size göre. Kırmızı, pembe, turuncu ve beyaz renklere sahip olabilen begonya nemli ve verimli toprakta maksimum çiçek verir. Aynı zamanda asılı saksılar da daha hızlı büyümeye elverişlidir.

Lades Kemiği Çiçeği

Sarı, pembe, mor ve beyaz renklerinde olan lades kemiği çiçeği gölge balkonların en sevdiği çiçektir. Özellikle tozlayıcı görevi gören kuşlar bu çiçekleri çok sever

1 yorum
  1. […] İlginizi çekebilir: Balkon İçin Çiçek Önerileri […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.