2023 Mobilya Renkleri

0 14

2023 mobilya renkleri evinde mobilyaları değiştirmek isteyenlerin atmış olduğu ilk adımdır. Odanın büyük bir kısmını oluşturan mobilyalar genellikle farklı renklerde ya da 2023 modasının renklerinde tercih edilmektedir.

Renklerin gücüne inananlar genellikle mavi, sarı ve turuncu gibi renkler tercih ediliyor. Buna ek olarak odanın ışık alıp almamasına göre de mobilya renkleri seçebilirsiniz. Gelin hep beraber 2023 yılında en çok tercih edilen mobilya renkleri nelerdir? Sorusunun cevabına göz atalım.

İlginizi çekebilir: Perde Modelleri 2023

2023 Mobilya Renkleri
2023 Mobilya Renkleri

Mobilya Renkleri ve Anlamları

Her renk her odada uyum sağlamaz. Dolayısıyla mobilya renkleri tavsiye alırken aslında odanızında bulunduğu konumu göz önüne alın. Gelin hep beraber renklerin mobilyalar üzerindeki anlamlarına göz atalım.

Kırmızı Mobilyalar

Eğer ki sıcak bir renk istiyorsanız kırmızı mobilyalar sizin için. Genellikle kırmızı mobilyalar küçük ve ışık almayan odalar için tercih etmeyin. Bununla beraber kırmızı renge ek olarak krem rengi ve toprak tonları kombinleyebilirsiniz. Çeşitli bitkiler ile de ortama sıcaklık katabilirsiniz.

Turuncu Mobilyalar 

Mobilyalarda turuncu renk kullanılması özellikle yemek salonlarında iştahı arttırır. Bununla birlikte mobilya renk kartelası içerisinden en güzel turuncu rengini seçebilirsiniz. 

Aynı zamanda turuncu rengi ortama sıcaklık katar. Eğer ki kombinlenecek bir renk arıyorsanız sarı ve krem renklerini tercih edin.

Yeşil Mobilyalar 

Mobilyalarınızda yeşil rengi tercih etmek isterseniz geniş ve aydınlık odaları tercih edebilirsiniz. Bununla beraber yeşil rengini kahverengi ve gri ile de kombin edebilirsiniz. 

Aynı zamanda sadece duvarları da yeşil rengine boyamak ortamın havasını değiştirecektir.

Gri Mobilyalar 

Trend olan renklerden bir taneside gri mobilyalardır. Tam nötr bir renk olmasından ötürü genellikle 2023 yılında gri mobilyalar tercih edildi.

Hem toz göstermemesi hemde kir göstermemesinden ötürü gri mobilya renkleri dekorasyon için tercih edildi. Her ne kadar koltuklar için kullanılsa da duvar renklerinde de tercih edebilirsiniz.

Siyah Mobilyalar 

Doğada siyah renginin olmaması özellikle mobilya seçimlerinden dikkat çekiyor. Aslında siyah renginin anlamının yanlızlık ve karamsarlıktır. Dolayısıyla odanın tamamını siyah yapmak yerine tek bir mobilyayı tercih edebilirsiniz.

Bunun için tercihinizi koltuklar ya da perdelerden yana kullanabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.