2023 Halı Modelleri

0 47

2023 Halı Modelleri her ne kadar oda için basit bir parça olarak gözükse de aslında oldukça önemlidir. Burada seçilen halının hem üzerine basıldığında ayakları yormayacak hem de oda ile bütünleşmesi gerekmektedir. Dolayısıyla halı seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda seçilen halının 2023 halı modası için de uygun olması gerekiyor. 

Bununla birlikte halının hangi oda içerisinde kullanılacağı da önemlidir. Yazımızda hem trend olan hem de işinize yarayacak olan halı fikirlerini derledik. 

İlginizi çekebilir: 2023 Trend Mutfak Modelleri

 

2023 Halı Modelleri
2023 Halı Modelleri

Halı Modelleri Salon İçin Nasıl Seçilir?

Sizde salonunuz için farklı bir halı modeli arıyorsanız aslında bunun bir çok çeşidi vardır. Özellikle bu sene halı modelleri gri olarak tercih edilmektedir. Bunun nedeni tozu daha az göstermesidir.

Aynı zamanda griyi renge bir çok eşya ile de uyum sağlamaktadır. Sarı, yeşil, siyah ve toz pembe gibi birçok renkler uyumlanabilir. Ek olarak griyi renginin diğer tonlarını da mobilyalarınız da kullanın.

Genellikle salonun mobilyalarını uygun olarak seçilmektedir. Bununla birlikte mobilyalar düz desenli ise halı karışık desenli olur. Bununla beraber sadece sade desenli olan halıları da tercih edebilirsiniz. Salonda genellikle gri, mavi ve sarı renklerin birbiri ile uyum halinde kullanıldığı bilinmekte.

2023 Halı Modelleri
2023 Halı Modelleri

Halı Modelleri Mutfak

Özellikle 2023 yılı itibari ile artık mutfaklarda da halı olmaya başladı. Burada hem yıkanması kolay hem de hafif bir halı modeli olan yolluk tercih edin. Çünkü halı modelleri yolluk olarak seçildiğinde kayma ihtimali daha az olur. 

Bununla birlikte yine gri rengini de yolluk modellerinde tercih edebilirsiniz. Hem mutfağınızı daraltmayacak hem de trendlere ayak uydurmanızı sağlayacaktır. 

Dilerseniz düz modeller dilerseniz de desenli modeller burada tercih edebilirsiniz. Eğer ki iştah açan bir renk istiyorsanız gri ve yeşil rengini bir arada kullanarak bu uyumu yakalayabilirsiniz.

Ek olarak mutfak içinde mutfağınızı yansıtacak halı modellerini seçin. Burada daha çok çizgiler kullanmak yerine daha çok mutfak araçları resimleri olan halıları seçin. Aynı zamanda dolap renklerine uygun olarak da tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.