2023 Duvar Renkleri

0 16

2023 duvar renkleri seçimi odanız için aslında çok önemlidir. Çünkü duvarlar odanın içerisini aydınlık göstermeye yardımcı olur. Üzerine birde en sevdiğiniz çerçeveleri de duvara asmanız halinde oldukça havalı bir duvarınız olacak. 

Duvar renklerinde genellikle mavi ve yeşil renkleri tercih edilmektedir. Lakin bir hareketlilik aramıyorsanız krem rengi de tercih edebilirsiniz. Gelin hep beraber 2023 yılında tercih edebileceğiniz birbirinden farklı duvar renklerine göz atalım.

İlginizi çekebilir: 2023 Mobilya Renkleri

2023 Duvar Renkleri
2023 Duvar Renkleri

 

Mutfak Boya Renkleri

Özellikle iştah açan renkler mutfak boya renkleri için tercih edilebilir. Bu renklerin mavi, sarı ve pembe olduğu bilinmektedir. Ek olarak duvar kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Boya rengi ile uyumlu olması aslında duvar kağıdının oda ile bütünleşmesine yardımcı olacaktır. 

Daha çok mutfakta birçok insan krem rengi ve fayans ikilisini de tercih etmektedirler. Bunun nedeni hem sadelikten yana olmak hemde etraftaki ev aletleri ile uyumlu olmasından kaynaklanmaktadır.

Duvarınızın küçük veya büyük olmasına göre daha açık veya daha koyu tonlar tercih edebilirsiniz. Bu tonlar mutfağınızı daha ferah göstermenize yardımcı olacaktır.

2023 Duvar Renkleri
2023 Duvar Renkleri

Genç Odası Boya Renkleri

Genellikle genç odaları için cıvıl cıvıl renkler tercih ediliyor. Özellikle mavi, sarı, yeşil ve turuncu renkleri hem ruh halinizi değiştirecek hemde odada farklı bir atmosfer oluşturacaktır. Bununla beraber genç odası boya renkleri için kişininde zevki alınması önemlidir. 

Turuncu rengi dişiliğin rengi olarak bilinmekte. Dolayısıyla genellikle kız genç odalarında kullanılmaktadır. Daha çok turuncunun kahverengiye çalan tonu ise erkek odaları içinde kullanılır.

Mavi rengi hem kız hemde erkek odaları için kullanılan renktir. Genellikle mavi rengi tek bir duvar için tercih edin. Bununla birlikte renkli bir oda istiyorsanız mobilyaları sarı seçebilirsiniz. Eğer ki sade bir oda istiyorsanız beyaz ve krem de kullanabilirsiniz.

Sarı rengi ile genç odasında genellikle tercih edilen renktir. Çünkü odanın hem daha aydınlık olmasına hemde daha renkli olmasına katkı sağlayacaktır. Duvar renginde tercih edilmediği durumlarda yatak örtüsünde ya da aynalarda uyum sağlar.

İlginizi çekebilir: Genç Odası İçin Duvar Kağıdı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.